Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 14:14
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 16.Bře.2009 - 17:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
jj přesně to bylo u mě ..zprávy jsem přestala sledovat jakmile jsem porodila první dítko.A stračně zle mě dělají i filmy kde jsou děti nemocné a nebo umírají..s tím jsem zkončila taky.Kdo nemá dítko nepozná ten šílený strach jen s blbé rýmy(když je to malinké miminko) :shock: Jsou nto šílené šoky.Mě manža říká že jsem hypochondr a že ho dělám i z holek když se jich zeptám jestli je něco nebolí(když se mě zdají nějaké bledé,unavené) :evil: Hold jsem matka no..a Podzule až bude mít jednou svoje mimiška tak bude mít konkurenci...abych jí je časem neadoptpvala :lol: :cheesy: když už jsem vypiplala plno zvířátek.
malá bude v pořádku..letí vzduchem všechny možné chřipky :frown: hold není už nějaký ten rok pořádná zima a tak to vypadá.Naše Podzule ted taky spí..jak zabitá.jsme se až lekli jestli není po ní.Se jen hnusně podívala co ji budíme :D Držím pěstičky at už dnes ty bacile trochu povolí a nejsou horečky at si odpočineš ty aj malá.A má chut papkat?,naše vždy nechce pomáli ani jíst.tak aspon polévku a ovoce)hrozny,banán atd nakrájené jí dám at zobe) a říkám jí že ty bacile to jídlo nemají rády a utěkají před tím pryč z tělíčka a když bude bumbat moc čajík tak je vyčurá a vypotí :D aspon princezna at pije hodně čajíku vlažného(pokud má teploty.A jestli má tak velké horečky tak moc netop(je lepší mít vlažné topení na něm mokrý ručník a ještě otevřené okno aspon na ventilačku)protože prý maminky dělají tu chybu že když má dítě teploty tak ho balí do deky a peřiny at se potí a tím mu zvyšují ještě teplotu(protože ho zahřívají) naštěstí jsem měla super dětskou doktorku než jsme se přestěhovali tak tá mě radila i v noci po telefonu...tak ted kolikrát radím kamarádkám když volají že enví co stím že doktorka houby řekne ...

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 16.Bře.2009 - 18:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>No tak ted je právě ta chuděrka na porady teta Adelajda :D , dokonce jsem jí tak prudila s problematikou zábalů, že zavolala svojí dětské doktorce a pak volala mně, cože říkala :P . Já to říkám pořád, že kolem zvířátek jsou super lidi :P . Malá moc nejí, ale zrovna si poručila "tu doblou omáčku a to". "To" není jen klaun z hororu Stephena Kinga, u nás je to knedlík :D a jedině s kuřetem na paprice, tak už vařím :D . Ted zrovna dorazil Vládce všehomíra a koupil nám konečně knihovnu, už mu lezlo na nervy, jak jsou knihy úplně všude a v ikei mají nádhernou za 500 :P . Jdem stavět, zatím ahoj Navisko :P a moc děkuji za účast, jsi moc hodná, fakt :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Bře.2009 - 22:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Tak jsem se včera kochala z postele novou knihovnou a slyším Baty jak vstala,napila se, najedla, pak slyším granulky v záchodě a jak leze s klece ven. Došla k nám do pokoje a lehla si na zem. Já jí říkám:" Batuško, ty jsi vstala, pojd se pomazlit" a ona nic ,tak si jdu pro ni a ona celá tuhá, nafouklé bříško, třepala se jak osika a rychle dýchala. Strašně mě to vyděsilo. Popisovat vám svoji paniku nebudu, měla jsem pocit, že mi v rukách úplně odpadá. Naštěstí přijela Atalanta a když ji viděla,fičela na veterinu. Vet řekl, že to vypadá na strašně rychle podchycený zánět, že ani naplno nepropukl a tak přesně nevěděl čeho. Dostala atb a domů. Tam hned usla. Ráno jsem utíkala na vetu, paní doktorka ji znovu prohlídla, vzali jí krev a na biochemku a hematolku jsem si jí odnesla sama, hned. Ještě na veterině se trochu najedla a napila, dostala atb na 14 dní, protože jsem měla strach,že s nemocnou dcerou budu na štíru s hlídáním a nebudu třeba, pro její vysoké teploty moct zítra dojít.Hedunka už má nejvýš 37 a zase lumpačí, to je moc dobře. Batuška měla včera v noci 40,2 ,dnes bez teploty. Doma zase usla a neměla jsem ji rušit. V lékárně jsem měla koupit glukopur a při dalším takovém stavu hned použít. A ted jsem nemohla usnout a uši pořád směr klec. Byla jsem za ní a ona pořád apatická, jen při doteku koukla jedním okem. Začla jsem brečet a řekla si, že to teda jen tak nevzdáme,namíchala glukopur, dala jí napít,najíst, na záchod,čurala i trochu kakala. Všechno má ted kolem pelechu a zase spí. Vet říkal, že je dobře, že jí a pije. Namočila jsem jí granulky a budu se chodit koukat. Zítra se dozvím, jestli je to inzulinom, ale vypadá to tak. Bojím se. Jsem do ní zamilovaná až po uši :cry: . Týden blbec. Držte palečky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Bře.2009 - 23:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Ještě jsem chtěla dodat, že až tu bude příště někdo do někoho je..., že chodí s fretkama s každou blbinou na veterinu, že ho pošlu do pr.....!!!!! Kdybych se totiž já zašla na veterinu zeptat, proč je taková spavější, mohli jsme na to přijít dřív a Batulce už by bylo určo líp. A Atalanto tak moc jsem ti za včerejšek vděčná, že si to ani neumíš představit. Dík.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Bře.2009 - 23:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Moc držíme Batušce palečky a tlapičky, aby už jí bylo brzo dobře a bylo to něco rychle a snadno léčitelného a hlavně vyléčitelného.

A víš moc dobře, že ten večer jsme si hlavně pomohly navzájem... :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 18.Bře.2009 - 11:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ahojky!Tak ted držím pěstičky Batušce!
Jsem ráda že malá už je na tom dobře... :D batuška at má jen nějakou virozu blbou a nemá nic chuderka vážného.Tak naše byla takový unavená ale byla opravdu lenoch..byla ok.Nemůžeš si dávat za vinu že jsi sní neletěla hned..ono nikdo nevidí do těla a neví co se hned odehrává jestli je to jen únava a lenost a nebo něco jiného.V každém případě budeme na tebe myslet a modlit se at to není nic vážného :wink:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 18.Bře.2009 - 12:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Lenkask1 Ty jsi nám držela tlapičky abychom byly v poho tak teď my držíme trojnásobně.Nikdo tě nesmí osočovat za to že jsi utíkala na to správné místo,pokud ano bude mít i do činění se mnou.Posíláme moc a moc zdravíčka at už jste brzo v poho.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 18.Bře.2009 - 12:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Děkuju holky :oops: . Zatím se vyvrátil inzulinom a poškozená játra a odpo jdu na další testy. Ted se mluví o lymfosarkomu, otravě( tak to snad vylučují nepoškozená játra) a třetí název jsem zapomněla, ale snad nějaký zánět z přetížení organismu?- zánět něčeho nervového, nebo tak. Baty napájím, krmím, dávám ji čůrat, kakat, ale je pořád apatická a nepoužívá zadní část těla k pohybu, předníma packama se ale umí trochu podepřít. Prý vysoký únik bílkovin z těla a dneska prověří kudy. Večer zas napíšu, co nového. Zatím moc dík, za držení palečků :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 18.Bře.2009 - 18:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ahoj Leni.

Taky držíme pěstičky a tlapičky. Je to smutný, když nějaká freťulka (nebo dítko) onemocní. Jsou to tak křehcí tvorečkové a člověk má pocit, že jediné, co může dělat je koukat se na ně a doufat v obrat k lepšímu. Znám taky ten pocit beznaděje, když si medicína neví rady s tím, co to tělíčko trápí.
Dneska jsem měla cvičení z chorob přežvýkavců. Bylo tam malinké telátko, kterému úplně chybělo tvrdé patro. Cokoliv vypilo, vracelo se nosem ven nebo to vdechovalo. Beznadějný případ...
Ovečka, kterou nechal její majitel tak vyhladovět, že z ní zbyla jen kostřička potažená kůží, nezvedla ani hlavu aby se mohla napít. Tak moc slaboučká byla. Prý už takhle bez hnutí leží týden, mám strach, že už se nikdy nepostaví. Je to smutný, zvířata se nemůžou bránit a lidi.... Škoda mluvit....
Moc to asi nepovzbudí, co jsem tu napsala. Mějte Batušku rádi, někdy je to to nejcennější, co pro ni můžete udělat... Držím pěsti, ať se brzo uzdraví.

Kačka

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 18.Bře.2009 - 22:14 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj Leni,
taky držíme pěstičky...Já si říkám vždycky toto: snad prominete, že sem sprostá, ale proč kurňa nemůžou ta zvířata umět dát najevo, že jim není dobře??? Kdžy si vzpomenu na Molču, tak mi je do breku :-( byla taky unavená a my jsme to přikládali jen jarní únavě, kterou každoročně mívala :-( Ale bohužel, byla to ta leukémie...Já držím s celou rodinkou tlapky, aby to byla jen nějaká viroza nebo něco léčitelného, aby se Vám to povedlo...Přemoci tu nemoc ...
Proč, proč nemůžou mluvit... :cry: :cry: :cry: Aby nám to řekli, abychom je mohli zachránit včas a pomoci jim. Myslíme na Vás...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 19.Bře.2009 - 7:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Ahoj holky :( . No jo, co mám na to napsat, máte pravdu. Batuška je stejná, nechá se nakrmit, napojit a na záchod si dojde sama a ze záchodu vždycky usne v pelechu na půl těla, tak jí tam tu její malou dupku došoupnu, přikryju ji a ona spí dál. Všimla jsem si, že trochu vždycky ožije, když za ní u krmení přijde malá. To se trochu probere, nechá se pomazlit. Dneska mám volat na vetu, co vykoukali ze sona, p. doktorka se radí s primářem( udělala to i s krví). Uvidíme, co jí poradí. Atosek jí hledá a kvoká u klece, ale jinak mu k veselosti stačíme my. Morduje plyšáky a nejhezčí je, když je zvědavý, co dělám a postaví se na zadní a já na něj kouknu-copak chceš? a on už natahuje packy a chce na ruce. V tomhle mám na fretulky fakt štěstí, oba jsou tak moc hodní...Když jsme na vete jemu stříhali drápky, tak se paní doktorka smála, protože to ucho jedno tam už u předních pacek málem uslo :D .Splachovací freták :D .Jinak Khaki, máš to těžké, když na takové věci ve škole vidíš, ale já takové lidi moc obdivuji, protože se dobrovolně dívají a řeší smutné a mnohdy strašné věci za nás ostatní. Vždyt většina lidí radši zavře oči, že jo? Máš můj obdiv. Moc vám oboum děkujem za podporu, kéž by jste měli pravdu s tím rychlým uzdravením :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 19.Bře.2009 - 8:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Lenkask1, snad to dobře dopadne. moc Vám všem držíme palečky. Je to hrozný, že se na to jen tak nedá přijít, snad to bude fakt jen něco malinkýho. Sáru sem taky měla tuhou, to když mi usnula ve skříni, tak sem taky panikařila. Byla naštěstí jenom unavená. Tak přejeme hodně štěstí. :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 19.Bře.2009 - 8:46 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Díky moc :P , dnes večer uvidíme.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 20.Bře.2009 - 16:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ahojík!
Tak jak to vypadá?? :? Je to už lepší??A co jsi se dověděla??Se ptám co?! Doufám že to nebude nic vážného,musíš toho mít už plné zuby všeho.A malá už je doufám aspon ok.Držíme palečky aby to bylo co nejdřív za váma a byli jste zraví! :P

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 20.Bře.2009 - 21:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Tak dneska už si nechali Baty přes noc na veterině. Paní doktorka konzultovala výsledky a nové RTG s panem doktorem Jeklem a toho napadly třeba koronaviry, nebo panleukopenie. Ted jsem došla domů a Baty tu není a je mi smutno, ale Pavla Z. se mnou všechno diskutuje a uklidnila mě, že se tam o ni přes noc postarají. Má kapáky a je prý trochu lepší. Pavla jim i volala a víc se dovíme zítra(když to píšu,jako bych měla "dejavu"). Tak držte palce, žádná jiná Baty už nebude a zrovna ona, ta vděčná hodná milovaná fretečka by si zasloužila opravdu dlouhý a krásný život. Dobrou noc a držte prosím ještě chvilku palečky, moc to potřebujem :(


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign