Fretky k prodeji

Víte proč si pořídit fretku od chovatele a ne z obchodu? Vysvětlení naleznete na konci stránky.

U Frodíka - www.pro-fretky.cz - eshop specializovaný na potřeby pro fretky.

U Frodíka - www.pro-fretky.cz - eshop specializovaný na potřeby pro fretky.

Proč fretku od chovatele?

Fretky v obchodech obvykle pocházejí od velkochovatelů, kteří produkují mláďata zaúčelem zisku. Mají hodně zvířat, pěstují je ve velkém. Proto nedochází k jejich stykus rodiči freťátka, ani s freťátkem samotným.

Takové fretky nejsou zvyklé na člověka, jsou divoké, plaché, kousavé,nejsou naučené chodit na záchodek, nejsou naočkované, ani očipované. Pro začínajícíhochovatele je taková fretka na mazlíka naprosto nevhodná. Po krátkém čase dospějek závěru, že místo mazlíčka má kousavou šelmu, které se bojí. Soužití se stávátraumatem pro obě strany a zpravidla končí nešťastně.

Naopak fretka od chovatele je zvyklá na kontakt s člověkem, protože chovatel ví, žeje to důležité a proto se mláďatům věnuje. Je velmi pravděpodobné, že mláďatkose od své maminky naučilo chodit na záchodek, takže už od počátku bude ovládattuto důležitou dovednost, kterou fretku z ochodu nejspíš nikdy pořádně nenaučíte.Fretka od chovatele obvykle bývá naočkovaná a očipovaná. Navíc se na chovatele můžetev budoucnu obracet, pokud si s něčím nebudete vědět rady.

Chov fretky na mazlíka je poměrně náročný, zejména v prvním roce života fretky.Má svá specifika, která nezkušený chovatel nemůže znát, protože nemají svou obdobuu jiných zvířat (psů, koček). Proto je velmi vhodné být v kontaktu se zkušeným chovatelem(a samozřejmě přečíst co nejvíce literatury před koupí).

Jistě je mnoho dalších důvodů pro koupi fretky od chovatele, které naleznetena fretkařských diskuzních fórech.

 
Copyright © 2004 - 2008 Created and Designed by Zuzana Jordi Dol. | e-mail: fretkakom@fretka.kom.cz

U Frodíka - www.pro-fretky.cz,

U Frodíka pro-fretky.cz Nepouštěj fretku Fórum o fretkách